BİZE ULAŞIN 0532 353 53 54

Yatta İftar

Yatta İftar

Yatta iftar organizasyonları ile ilgili merak edilen tüm soruları bu sayfada sizler için detaylı olarak cevapladık. Yazının devamında iftar yemeği için kiralayabileceğiniz yatların saatlik kiralama ücretlerinin yanı sıra iftar menüsünde nelerin olduğunu, program süresince boğazda nerelerin gezileceğini, önceki iftar turlarında çekilmiş video ve fotoğraflar ile rezervasyon için ihtiyacınız olan iletişim bilgilerini göreceksiniz. Yatta iftar fiyatlarını öğrenmek için bizi aramanız ya da mail göndermeniz gerekmiyor çünkü filomuzdaki ekonomik ve lüks yatlar ile iftar menüsü ve ekstra hizmetler için ödemeniz gereken tüm ücretleri burada yayınlıyoruz. Fiyatlarımız standart olup pazarlık payları olmadığı için sitede tüm ziyaretçilerin görebileceği şekilde yayınlamayı uygun gördük. Siteden fiyatları öğrendikten sonra firmamızla sadece rezervasyon aşamasında temas kurmanız yeterlidir. Seçtiğiniz yatın istediğiniz tarih ve saatler arasında müsaitlik durumunu sormak ve kendi adınıza rezerve etmek için bize telefon açabilirsiniz.

İFTAR PROGRAMLARI GRUPLARA ÖZELDİR

Gruplara yer alan kişi sayısına göre yatta ve teknede organize ettiğimiz iftar yemekleri gruplara özeldir, dışarıdan bireysel katılım mümkün değildir. Karışık katılımlı turlara katılmak istiyorsanız Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Ortaköy ve benzeri sahillerinden günün belirli saatlerinde hareket eden büyük gemilere binebilirsiniz.

AİLENİZ, DOSTLARINIZ YA DA ŞİRKET ÇALIŞANLARINIZLA

Orucunuzu İstanbul Boğazının tarih kokan manevi havasında sadece ailenizin olduğu özel bir ortamda açabileceğiniz gibi dostlarınızla ya da şirket çalışanlarınızla birlikte zengin ve lezzetli iftar menüsünden tadarken de açabilirsiniz. Teravih namazı kılmak isteyenleri ezan saati yaklaştığında sahildeki Camilere en yakın yerlerde indirebilme imkanı da vardır. Ayrıca iftar yemeğini eşiniz ya da sevgilinizle baş başa olacağınız romantik bir akşam yemeği şeklinde 2 kişilik bir ortamda yiyebilme imkanı da sunuyoruz. İftar programını doğum günü, evlenme teklifi ya da evlilik yıldönümü gibi özel günlerle birleştirerek sevdiklerinize ömür boyu unutamayacakları sürprizler de yapabilirsiniz.

İFTAR İÇİN YAT KİRALAMA KOŞULLARI

 • İftar yemeği organizasyonları gruplara özeldir, dışarıdan bireysel katılım söz konusu değildir.
 • İftar programı süresince yatta siz ve davetliler hariç yabancı hiç kimse olmayacaktır (kaptan ve garsonlar hariç).
 • Yatta iftar yemeği organizasyonları en az 2 saat üzerinden gerçekleştirilir. Ücretini ödeyerek süre konusunda sınırsız uzatma yapılabilir (yatın o günkü programı müsait ise).
 • İftar programını akşam ezanının önce istediğiniz saatte başlatabilirsiniz ve dilediğiniz kadar uzun tutabilirsiniz.
 • Yemekler boğazdaki restoranlardan alındığı için ezan saatine en geç yarım saat kala yatın hareket etmesi gerekir.
 • İftar yemeği programı süresince düşük seyir hızında güzergah üstünde boğaz turu yapılarak manzaranın tadı çıkarılır.
 • İftar menüsünü firmamızdan talep edebileceğiniz gibi yatı kuru olarak kiralayarak kendi yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirebilirsiniz. Hatta kendi catering firmanızla da çalışabilirsiniz, nasıl isterseniz.
 • Dışarıdan iftarlık malzeme getirilip yatta bulunan mutfak malzemeleri kullanılmak istendiğinde firmamızın önerdiği sayıda garson hizmeti alınması mecburidir. 10 kişiye kadar olan gruplar için 1 garson alınması eterli olacaktır ve kendisine 150 TL ödenmelidir. Garsonlar iftar süresince servis yapar ve program sona erdiğinde yatı temizler.
 • İftar menümüz: İftariye tabağı, çorba, karışık ızgara, salata, mevsim meyveleri, tatlı ve limitsiz içecekler.
 • 4 saat ve daha fazla süren iftar turlarında yemek molası için Beykoz koyunda durulur.
 • Yatın ses sistemi ücretsiz olarak kullanabilir, ilave ücretler ödenerek tasavvuf müzik sanatçıları ya da fasıl ekipleri tura dahil edilebilir. Dinlemek istenilen özel şarkılar varsa CD ya da USB ile yata getirilebilir. Yatların ses sistemlerinde AUX girişi de olduğundan arzu edenler cep telefonlarını ses sistemine bağlayarak müzik dinleyebilirler. Kendi tanıdığınız müzik ekipleri ve sanatçılar varsa onları da getirmenizde hiçbir sakınca yoktur.
 • Ekstra ücretler ödenerek kemancı, gitarist, dj, pasta, profesyonel fotoğraf ve video çekim hizmeti alınabilir.
 • Yatların hareket ve bitiş noktaları Bebek, Kuruçeşme, Arnavutköy, Beylerbeyi, Beykoz, İstinye, Rumeli Hisarı, Kuleli ve Kandilli’dir. Farklı yerlerin kullanılması talep edilirse ek ücretler ödenmesi gerekir. Marina, iskele ve benzeri ücretli yerler kullanılmak istenirse buralardaki ücretleri müşteriler öder.
 • İftar programı devam ederken katılmak isteyen misafirler olursa müsait bir yere yanaşılarak yata alınırlar.
 • Arzu edenler firmamızdan randevu alarak filomuzdaki tüm yatları bağlı oldukları yerde görebilirler.
 • Yatta iftar rezervasyonu için atılması gereken ilk adım firmamıza kaparo gönderilmesidir. Kaparo miktarı olarak iftar yemeğine ödeyeceğiniz toplam ücretin yarısını alıyoruz. Kaparo alana kadar kesin rezervasyon yapmayıp kısa süreli geçici opsiyonlar alırız. Hızlı bir şekilde kaparo gelmezse opsiyonu kaldırıp ilgili kiralık yat için diğer müşterilerden gelen rezervasyon taleplerini değerlendirmeye alırız.
 • Ödemeyi banka hesabımıza yapabileceğiniz gibi ofisimize gelerek elden de yapabilirsiniz, nasıl isterseniz!
 • Müşteriler kendi özel nedenlerini gerekçe göstererek iftarı iptal etmek isterlerse rezervasyon yaparken alınan kaparo firmamızda kalır, geri ödeme yapılmaz. Kiralık yatlarla ilgili teknik sorunlar ve tur yapmasına elverişli olamayan aşırı yağışlı havalardan kaynaklı iptal durumlarında birlikte istişare yapılarak organizasyon başka bir tarihe ertelenebilir.
 • Fiyatlar bölümüne gelerek iftar yemeği için özel tekne kiralama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Açılış sayfasındaki fiyatlar 2 kişi, 2 saat süren ve ekstra hizmet seçilmemiş iftar programları içindir. Bu sayfadaki seçim kriterlerini kendi turunuza göre düzenleyerek hızlı bir şekilde site üzerinden fiyat teklifi alabilirsiniz.
 • Sitemizdeki saatlik ve günlük yat kiralama fiyatlarına kaptan ve yakıt ücretleri de dahil edilmiştir.
 • Yatta iftar yemeği fiyatları %18 KDV içermez!
 • İletişim bölümündeki telefon, mail ve açık adres bilgilerini kullanarak rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz.
 • İftar programları dışında her türlü akşam yemeği turları ile yemekli/yemeksiz olarak organize etmeyi planladığınız bireysel ve kurumsal tüm organizasyonlar için 12 ay boyunca kesintisiz yat kiralama hizmeti veriyoruz.
 • İletişim linkindeki telefon, e-mail ve açık adres bilgilerini kullanarak şirketimize rezervasyon taleplerinizi iletebilirsiniz.

ORGANİZASYONLAR
SIK SORULAN SORULAR
 • Minimum kiralama süresi nedir

  Yatlar en az 2 saat üzerinden kiraya verilir

 • İstediğim saatte kiralayabilir miyim

  Yatların rezervasyon durumu müsait olduğu sürece istediğiniz saatte kiralama imkanınız vardır. Hangi saatte başlamak isterseniz o doğrultuda rezervasyon yapılır.

 • Dışarıdan yiyecek getirebilir miyim

  Evet, yatları menü hizmeti almadan kiralayabilir, kendi yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirebilirsiniz. Ancak bu durumda servise yardım edilmesi ve tur sonunda temizlik yapılması için firmamızın önerdiği sayıda garson hizmeti almanız gerekecektir. Garson başı ödemeniz gereken ücret 150 TL'dir.

 • Ses sistemi var mı

  Evet yatların tamamında kaliteli ses sistemi vardır ve ücretsiz olarak kullanıma sunulur. Dinlemek istediğiniz şarkıları cd ve usb ile yanınızda getirebilirsiniz. Ekstra ücret ödeyerek canlı müzik ve dj hizmeti de alabilirsiniz. Ancak bu hizmetleri de firmamızdan alma zorunluluğu yoktur, isterseniz dışarıdan kendiniz temin edebilirsiniz.

 • İstediğim yerden alıyor musunuz

  Yatlar için hareket ve bitiş noktaları çoğunlukla bağlı oldukları yerlerdir (Bebek, Kuruçeşme ve Arnavutköy). Ancak yakın mesafelerdeki (5-10 dakikalık) yerlerden de fiyat farkı almadan alım yapabiliriz (Rumeli Hisarı, Beylerleyi, Kuleli vb.). Daha uzak yerlerin kullanılması istenirse ekstra ücretler ödenmesi gerekir. Marina, iskele vb. ücretli yerlerin kullanılması istenirse buralarda ödenmesi gereken ücret müşterilere aittir.

 • Yatı önceden görebilir miyim

  Evet, firmamızdan randevu alarak yatları bağlı oldukları yerde en kısa süre içinde görebilirsiniz.

 • Kaptan ve yakıt ücreti fiyata dahil mi

  Evet, dahildir. Kaptan ve yakıt masrafları sitemizde yazan fiyat bilgilerine dahildir. Bunlar için ek bir ücret ödenmez.

 • Ne zaman rezervasyon yapmalıyım

  Mümkün olan en kısa süre içinde! Kesinlikle rezervasyonu son günlere bırakmayın! Çünkü yaz ayları ve özellikle hafta sonları tüm yatlarımız yoğun talep görür. Bu sebeple beğendiğiniz yatı müsait durumda bulmak ve rezervasyon yapmak için mümkün olan en kısa süre için rezervasyon yapmak için ekibimizle temas kurmalısınız.

 • Rezervasyon için ne yapmalıyım

  Seçtiğiniz yatı rezerve etmek için ön koşul firmamıza kaparo ödemesinin gönderilmesidir. Kaparo miktarı; organizasyon için ödeyeceğiniz toplam ücretin yarısıdır. Kaparo ücretini almadan rezervasyon işlemi yapamıyoruz. Firmamızın iletişim bilgilerini kullanarak rezervasyon için en kısa sürede yetkililerle temas kurabilirsiniz. Yaz aylarındaki talep yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak rezervasyon için aceleci davranmalı ve son günlere bırakmamalısınız.

 • Kredi kartıyla ödeyebilir miyim

  Hayır, ödemeleri sadece nakit olarak alıyoruz. Ödemeyi banka hesabımıza gönderebilir ya da ofisimize gelerek elden verebilirsiniz.

GÜZERGAH
BEYKOZ - ÜSKÜDAR

Paşabahçe - Çubuklu - Kanlıca - Anadolu Hisarı - Kandilli -
Çengelköy - Beylerbeyi - Kuzguncuk - Üsküdar

SARIYER - BEŞİKTAŞ

Yeniköy - İstinye - Emirgan - Baltalimanı - Rumeli Hisarı -
Bebek - Arnavutköy - Kuruçeşme - Ortaköy - BeşiktaşGüzergahın tamamının gezilebilmesi için en az 4 saatlik bir tur olması gerekir. Daha kısa sürecek olan turlarda tecrübeli kaptanlarımız müşteri isteklerini de dikkate alarak Beşiktaş ya da Yeniköy tarafına doğru yol alarak, sürenin yettiği kadar bir güzergah belirler. Yatlar organizasyon süresince düşük hızda, kıyıya en yakın mesafeden boğaz turu yaparlar. Geziye hangi yakadan başlangıç yapıldıysa, geriye dönüş diğer yakadan yapılarak her iki yakanın da mümkün olduğu kadar görülmesi sağlanır.

Gsm : 0532 353 53 54 Tel : 0212 277 53 63
Mail : bekir@bogazturu.com
İstinye Mah. Mehter Sk. 12 B
Sarıyer - İstanbul
Hesap no: Finansbank – Bekir Aslan
Iban: TR34 0011 1000 0000 0048 2102 54
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

YAT KİRALAMA

Boğazda ve İstanbul sularında 2-30 kişilik kahvaltı, kokteyl ve yemekli düzende hizmet verebilen ekonomik ve lüks yatlarda tüm bireysel ve kurumsal turları organize edebilirsiniz. Filomuzdaki tüm kiralık yatlar 12 boyunca hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir. Kiralamayı istediğiniz tarihte saatlik ve günlük olarak gündüz ya da gece saatlerinde yapabilirsiniz. Konaklamalı yat kiralama hizmetimiz yoktur. Özel yat kiralama fiyatları da dahil olmak üzere sitemiz; yatta doğum günü, evlenme teklifi, evlilik yıldönümü, yüzme turu, iftar, düğün, fasıl, akşam yemeği, mezuniyet ve kahvaltı turu ile ilgili her türlü bilgi, fotoğraf ve videoları içerir.